En İyi WordPress Seo Araçları

WordPress için bir çok Seo aracı mevcut. Biz en iyilerini listeliyoruz.

Öncelikle iki temel Seo aracından, ardından da yardımcı Seo eklentilerinden bahsedelim.

All-In-One SEO Pack

WordPress için kullanılabilecek en temek seo aracıdır. Arama motorları için otomatik olarak, başlıkları ve meta tagları optimize eder. Her sayfa, yazı, kategori ve etiket için detaylı olarak seo uyumluluğu denetimi yapmanızı sağlar. WordPress Seo için olmazsa olmaz eklentilerden biridir.

Eklentiyi Buradan İndirebilirsin


 

WordPress SEO by Yoast

Bir diğer seo aracımız. “WordPress Seo by Yoast” Çalışma mantığı All-In Seo Pack ile aynıdır. Yine her sayfa, yazı, etiket, kategori için özel olarak seo ayarları yapabilirsiniz. Bir sayfayı oluştururken veya düzenlerken alt menüde o sayfanın seo ayarlarını görebilirsiniz.

Bu ayarlarda neler mevcut?

Snippet Önizleme: Sayfanızın veya yazınızın arama motorlarında görüntülenirken nasıl bir başlık, URL ve meta açıklaması olduğunu gösterir. İsterseniz düzenleyebilirsiniz.

Odaklanılan Kelime: Söz konusu sayfanın veya yazının ASIL ANAHTAR KELİMESİNİ buraya yazarız. Odak noktamızı belirtiriz.

SEO Başlığı: Sayfanın veya yazının arama motorunda hangi başlıkla görüntüleneceğini belirleriz.

Meta Açıklaması: Sayfanın veya yazının arama motorunda hangi meta açıklamasıyla görüntüleneceğini belirleriz.

Tüm bunların dışında bir diğer güzelliği SAYFA ANALİZİ  bölümüdür. Bir sayfayı ya da yazıyı düzenlerken sayfa analizi kısmında Seo açısından o sayfada nasıl yanlışlar ve nasıl doğrular yaptığımızı bize söyler. Biz de ona göre gerekli düzenlemeleri yaparız.

All-In-One SEO Pack ile WordPress SEO by Yoast eklentilerini işleyişleri gereği aynı anda kullanmayız. Birini seçmemiz gerek.
Tavsiye mi? Bizce WordPress SEO by Yoast pratik kullanımı ile bir adım önde.

Eklentiyi Buradan İndirebilirsin


 

Şimdi de WordPress için yardımcı Seo araçlarına bakalım

 

Google Sitemap XML

Site haritanızı otomatik olarak oluşturur ve siz de bu haritayı arama motorlarının web master araçlarına kolayca bildirebilirsiniz. Site haritalarını hafife almayın, arama motorlarının sitenizi indexleme hızını %100 oranında hızlandırır.

Eklentiyi Buradan İndirebilirsin


 

Automatic SEO Links

Web sitenizde kullandığınız etiketlere otomatik olarak link vermenizi sağlar. Eklentinin güzel yanı, link vermek istediğiniz bir kelimeyi seçersiniz ve sitenizde o kelimenin geçtiği yazılarda seçtiğiniz kelimeye otomatik olarak link verir.
Ör:  Seo kelimesine link vermek istiyorsunuz ve bu kelimeye tıklandığında Seo Kategorisindeki tüm yazılarınızın görüntülenmesini istiyorsunuz. İşte aradığınız eklenti bu.

Aynı zamanda bu linklere nofollow* özelliği verebilirsiniz.

* [ nofollow, kullanıcı etkileşimli web sitelerindeki spamları engellemek için Google tarafından 2005’in başlarında geliştirilmiş bir etiket içi değişkendir. Yahoo ve Msn arama motorları da destekliyor. Nofollow ile bir siteye link verirseniz o linki google görmez. Bir başka deyişle link yerine koymaz. Bu şekilde verilen linkler PageRank değerini etkilemez]

Eklentiyi Buradan İndirebilirsin


 

Evet bahsettiğimiz bu 4 eklenti WordPress Seo için mutlaka kullanılması gereken eklentilerdendir.
Elbette seo için daha bir çok eklenti mevcut.

Sitenizin yapısına göre başka alternatifler de kullanabilirsiniz ancak bahsettiğimiz bu eklentiler dışında çok fazla eklenti kullanarak sistemimizi boğmamıza da gerek yok.

Bir amaç için 3 farklı eklenti kullanmak yerine, o amaca uygun en doğru eklentiyi bulmak çok daha faydalı olacaktır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir