FTP kullanarak WordPress Medya Dosyalarını Toplu Yükleme

FTP kullanarak WordPress medya dosyalarını toplu olarak yüklemek istiyor musunuz? Varsayılan olarak, dosyalarınızı bir kerede toplu olarak yüklemek isteyen kullanıcılar için rahatsız edici olabilecek, FTP aracılığıyla medya dosyalarını yüklemenize izin vermez. Bu yazıda, FTP kullanarak medya dosyalarını kolayca toplu şekilde nasıl göstereceğiniz gösterilecektir.

Neden FTP Kullanarak Medya Dosyalarını Toplu Yüklemeliyim?

Varsayılan ortam yükleyici, bir kerede birden fazla dosya yüklemenizi sağlar. Bunu, mesaj yazarken veya Medya »Yeni sayfa ekle bölümüne tıklayarak ‘Medya Ekle’ düğmesine tıklayarak yapabilirsiniz.

Yüklemek için birden fazla fotoğraf, resim, ses ve hatta video dosyası seçebilirsiniz ve gerisini WordPress yapacaktır.

Ancak bu yöntem bazen işe yaramayabilir. Maksimum dosya yükleme boyutu sınırı sorunu görebilirsiniz veya dosyalar yüklemek sonsuza dek sürebilir.

Dosyaları FTP ile yüklemek daha kolay bir alternatiftir. Bununla birlikte, FTP yoluyla yüklenen dosyaları tanımaz ve bunları yönetici alanı içinde göstermez.

Neyse ki, bunun bir yolu var. FTP kullanarak medya dosyalarını kolayca toplu şekilde nasıl yükleyeceğinize ve bunları WordPress içinde nasıl kullanılacağına bir göz atalım.

FTP yoluyla Medya Dosyalarını Toplu Yükleme

Öncelikle, bir FTP istemcisi kullanarak sitenize bağlanmanız gerekir. FTP aracılığıyla web sitenize bağlandıktan sonra, / wp-content / uploads / klasörüne gidin.

Yükleme klasörünün içinde yıllar ve aylar için klasörler görürsünüz. WordPress, ortam dosyalarını varsayılan olarak saklar. Medya dosyalarınızı cari yıla ve cari ay klasörüne yükleyebilirsiniz.

Eğer yoksa, o zaman yaratabilirsiniz. Örneğin, cari yıl için 2018 ve o klasörün içinde Ocak ayı için yeni bir 01 klasörü oluşturabilirsiniz.

Dosyalarınızı yüklemek, dosya boyutuna ve İnternet hızınıza bağlı olarak biraz zaman alabilir.

WordPress tarafından desteklenen tüm resim, ses, video veya diğer medya dosyalarını yükledikten sonra WordPress’e aktarmaya hazırsınız demektir.

FTP Ortam Yüklemelerinizi WordPress’de Görülebilir Yapma

Dosyaları web sitenizin sunucusuna yüklemiş olsanız bile, WordPress bunları otomatik olarak tanımaz.

Varsayılan medya yükleyici’yi kullanarak bir dosya yüklediğinizde, WordPress dosya bilgilerini veritabanına kaydeder. Ardından, veritabanınızdaki bilgileri getirerek bu dosyaları görüntüler.

Bu dosyalar medya yükleyici aracılığıyla yüklenmediğinden WordPress’in bunları veritabanında depolamamaları.

Bunu düzeltelim.

Yapmanız gereken ilk şey Add from Server eklentisini yükleyip etkinleştirmektir.

Etkinleştirme sonrasında, Medya »Sunucudan Ekle sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor. Varsayılan olarak, eklenti / wp-content / klasörüne bakar ve içinde bulduğu tüm medya dosyalarını ve klasörlerini görüntüler. Onları açmak ve yüklenen medya dosyalarınızı bulmak için klasörler üzerine tıklayabilirsiniz.

FTP ile yüklediğiniz dosyaları bulduktan sonra yanındaki onay kutusunu tıklatıp ‘İçe Aktar’ düğmesine tıklayın.

Eklenti, alınan medyayı medya kitaplığına kaydetmeye başlayacak. Her dosyadan geçtiği gibi ilerlemeyi ekranda göreceksiniz.

İşiniz bittiğinde, aktarılan tüm dosyalarınızı görmek için Ortam »Kitaplık sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Şimdi devam edin ve bu resim, ses ve diğer medya dosyalarını yayınlarınıza ve sayfalarınıza ekleyin.

Bunları da sevebilirsiniz

FTP kullanarak WordPress Medya Dosyalarını Toplu Yükleme” için bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir