Android Rehber Kişilerinin Resim Fotolarını Toplu Silme

Başım otomatik rehber kişilerinin resimlerini Whatsapp veya Facebook gibi sosyal platformlardan çeken veya kendi resim oluşturma özelliği ile toplu şekilde değiştiren bir program ile belaya girdi. Durum şu ki Android’de özellikle kullandığınız sürüm desteklemiyorsa Kişilerin resimlerini fotolarının hepsini tek seferde sildirme tekrar eski haline Default Foto haline getirmek için bir ton yoldan geçmeniz gerekmekte gibi göründü. (Rehber kişilerini Vcard olarak bir yere çıkartıp Resimleri silip tekrardan yüklemeniz gerekliydi yada birde Google Rehber kullanıyorsanız Google Contact hepsini Dışa Aktarıp Google Rehberden kişileri temizleyip tekrardan aktarmanız gerekliydi çünkü tek tek kim resimleri kaldıracak.) O yüzden bende ufak bir araştırma yapıp Android Rehberdeki Tüm Kişilerin Resimlerini Tek Seferde Silmeyi sağlayan ufak bir uygulama ile sorunu hallettim. Ancak Kişileriniz Google Rehberde ise Dışa aktarıp Google Contact’taki kişileri silip tekrar yüklemeniz halen tek çözüm çünkü Google Rehbere Kaydedilmiş kişiler halen Dışa aktarma yapıp geri yükleme yapmadıkça ilk halindeki resim gene olmuyor. (Senkronizeden Dolayı)

Herneyse Rehberiniz Telefon Belleğinde ise hiç bu yöntemler ile uğraşmadan Şu uygulama sayesinde bütün resimleri 3 dokunuşta sildirebilirsiniz. Android Telefon Rehberi Kişi Fotoğraflarını Silme Uygulamasını indirmek için tıklayın.

Ancak siz yinede Rehberinizi Yedeklemeyi Unutmayın. (Hafıza Kartı veya Telefon belleği yada Google Rehbere yedekleyin sonra vay benim rehberim silindi demeyin..)

Daha sonra Contact Picture Remover uygulamasını açalım ve Delete All Contact Photo diyelim.

Are you sure you want to delete ALL contact photos? There’s no undo diye beliren butona basalım ve ekli olan kişi miktarına göre bir miktar bekleyip tüm profil resimlerinin silinmesini bekleyelim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir