Microsoft, Windows 10 Güncellemelerini Durduruyor

Microsoft, Mayıs ayından itibaren güvenlik güncelleştirmeleri hariç olmak kaydıyla diğer güncelleme çalışmalarını durdurma kararı aldı.

Windows 10 kullanıcıları, özellikle son zamanlarda güncellemelerle birlikte yaşanan sorunlardan dert yanıyordu. Microsoft, Mayıs ayından itibaren yalnızca Windows 10’daki güvenlik güncelleştirmelerine odaklanacağını duyurdu. Bu süre içinde işletim sisteminde herhangi bir güncelleştirme yayınlanması planlamıyor. Ayrıca, kararın ne zaman normale döneceği ise henüz belli değil. Şirket, yayınladığı bir makalede şu sözlere yer verdi;

“Halk sağlığı durumunu değerlendiriyoruz ve bunun müşterilerimizi etkilediğini anlıyoruz. Bu zorluklara yanıt olarak güvenlik güncellemelerine odaklanmaya öncelik veriyoruz. Mayıs 2020’den itibaren, Windows kullanıcı ve sunucu ürünlerinin tüm desteklenen sürümleri için isteğe bağlı tüm güvenlikle ilgili olmayan sürümleri (C ve D güncellemeleri) duraklatıyoruz.”

Yani Microsoft, Windows’un desteklenen tüm sürümleri için güvenlikle ilgili olmayan tüm isteğe bağlı güncellemeleri duraklatacak. Şirketin bu kararı, insanların son zamanlarda içinde olduğu zor durumlar da göz önüne alındığında yerinde bir karar olmuş.

Kullanıcılar, bilgisayarları ile çok vakit geçirdiği bu salgın döneminde yeni güncellemeler ve çeşitli sorunlar için endişelenmek yerine, sistemlerini olağan halinde kullanmaya devam edebilir. Ayrıca kurumsal kullanıcılar da iş sürekliliğini sağlayabilir. Bu durumda aylık güvenlik güncellemelerinde (B sürümü – salı güncellemesi) değişiklik yapılmadığını tekrar hatırlatalım.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir