Microsoft Windows 10 desteğini ne zaman sonlandıracak?

Microsoft Windows 10 desteğini ne zaman sonlandıracak? sorusu Windows 7 desteğinin sonlandırılması sonrasında akıllara gelen ilk soru oldu. Haberimizde bu soruya cevap veriyoruz.

Özellikle Microsoft’ un Windows 7 desteğini sonlandırması sonrası çoğu PC kullanıcısı Windows 10 sürümüne geçti veya geçmeye hazırlanıyor diyebiliriz. Windows 10 yaklaşık 5 yıldır hayatımızda ve aslına bakarsanız PC kullanıcıları için tekel konumunda. Elbette ki alternatifler arasında Windows 8, Ubuntu veya diğer Linux dağıtımları da var. Fakat bu alternatiflerin Windows 10 işletim sistemi ile karşılaştırıldıklarında oldukça verimsiz olduklarını söyleyebiliriz. Bu sebepler Windows 10 işletim sistemini bizler için fazlasıyla önemli hale getiriyor.

Microsoft Windows 10 desteğini ne zaman sonlandıracak?

Microsoft piyasaya sürdüğü her işletim sistemi için en az 10 yıl destek sunacağını belirtiyor. Windows 10 2015 yılında piyasaya sürüldü ve destek süresi 2025 yılında sonlandırılacak. Bununla beraber güncelleme takvimi genellikle mart ve eylül aylarında olmak üzere yılda 2 büyük özellik güncellemesi alacak şekilde planlandı.

Windows 10′ a geçmeli miyim ?

İstatistiklere göre, kullanıcıların çoğu eski sürümlerdeki bazı hatalar sebebiyle Windows 10′ a geçmek konusunda çekinceler yaşıyor. Fakat firma bu istatistikleri dikkate alarak güncelleme sıklığını azalttı. Microsoft güncellemeler üstünde daha fazla vakit harcayarak, kullanıcılara daha az hata barındıran ve stabil güncellemeler sunma hedefinde. Sonuç olarak cihazlarımızın en güncel sürümde olması zararlı yazılımlardan korunmak ve hatasız bir deneyim yaşamak açısından en iyisi olacaktır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir