En İyi Sürükle ve Bırak WordPress Sayfa Üreticileri

WordPress sitenizde sayfa tasarımı kodlarla yapmak yerine sürükle bırak eklentilerini kullanarak hızlıca profesyonel tasarımlar yapabilirsiniz.

WordPress sitenizi oluşturmak ve özelleştirmek için kolay bir yol mu istiyorsunuz? İşte bu esnada sürükle bırak WordPress sayfa oluşturucu eklentileri kullanışlı oluyor. Bu WordPress sayfa oluşturucuları, herhangi bir kod yazmadan site düzeninizi oluşturmanıza, düzenlemenize ve özelleştirmenize izin verir. Bu makalede, WordPress için en iyi sürükle ve bırak sayfa oluşturucularının 5’ini karşılaştırıp inceleyeceğiz.
Wordpress Sürükle Bırak Sayfa Oluşturucularını Neden Kullanmalıyım?
Wordpresse yeni başlayan birçok kişi, sitelerinde sayfa düzenlerini değiştirmeyi veya özelleştirmeyi zor buluyor. Birçok Premium WordPress teması farklı sayfa düzenleri ile gelirken, kodları bilmeyenler (HTML / CSS) için özelleştirmek son derece zor.

Bu nedenle kullanıcılar “WordPress için kolay bir sürükleyip bırakma sayfası oluşturucusu var mı?” gibi sorular soruyorlar.

Anlatacağımız bu eklentiler sayfa tasarlarken kod yazmak yerine sürükle bırak yaparak kolaylıkla sayfa tasarımlarınızı yapabileceksiniz.

01. Beaver Builder

Son derece hızlıdır ve kullanıcıları arayüzleriyle hızlıca tanıştıran bir turu vardır.
Beaver Builder, canlı bir sürükle ve bırak arayüzü ile birlikte gelir. Tüm değişiklikleri, yalnızca sağ kenar çubuğundan öğeleri sürükleyip sayfanıza bırakarak eklediğinizde göreceksiniz. Bir sayfadaki özelliklerini düzenlemek için herhangi bir öğeyi tıklayabilirsiniz.
Eklemek isteyebileceğiniz neredeyse her şeyi kapsayan birkaç temel ve gelişmiş modül vardır.
En önemlisi, Beaver Builder, yeni başlayanlar için kullanımı çok kolaydır.
Fiyatlandırma: Tek site lisansı için 99 $ ‘dan başlayarak.
Notumuz: A +
Gözden Geçirme: Beaver Builder piyasadaki en kolay sayfa oluşturucu seçeneğidir. Başlamanıza yardımcı olmak için önceden hazırlanmış şablonlar bulunur. Her küçük ayrıntıyı özelleştirme yeteneği, WordPress kullanıcıları için mükemmel bir çözüm haline getirir.

02. Elementor

Elementor güçlü bir sürükle bırak WordPress sayfası oluşturucusudur. Mümkün olduğunca hızlı bir şekilde inşa edilmiş ve hemen ne kadar hızlı ve hassas olduğunu fark edeceksiniz.
Sol panelden bölümünüze widget’ları sürükleyip bırakabilirsiniz. Elementor, en çok kullanılan web sitesi öğeleri de dahil olmak üzere tonlarca widget ile birlikte gelir.
Temel resim ve metin widget’lerinden gelişmiş akordeonlara, kaydırıcılara, referanslara, simgelere, sosyal medyaya, sekmelere vb. Her widget kendi ayarlarıyla birlikte gelir.
Elementor ayrıca diğer WordPress eklentileri tarafından oluşturulan widgetleri eklemenize izin verir.
Fiyatlandırma: Tekli site lisansı için 49 $ ‘dan başlayan fiyatlarla.
Notumuz: A
İnceleme: Elementor, piyasadaki en iyi sayfa oluşturucu eklentilerinden biridir. Süper hızlı, son derece kullanımı kolaydır ve tonlarca modül ve şablon ile birlikte gelir.

03. Page Builder by Site Origin

Bir milyondan fazla aktif yüklemeyle Site Origin’in Sayfa Yapımcısı, piyasadaki en popüler WordPress sayfa oluşturucusudur. Popülerliğinin başlıca nedeni, fiyat (ücretsiz) olmasıdır. Tamamen işlevsel bir ücretsiz eklenti olarak mevcuttur.

Site Origin Page Builder kullanımı oldukça kolaydır ve herhangi bir standart WordPress temasıyla çalışır. Bileşenler için, Site Origin Page Builder, WordPress widget’larını kullanmanıza izin verir. Kendi birkaç widget’iyle gelir ve herhangi bir widget indirebilir ve kurabilirsiniz.
Ayrıca yaptığınız değişiklikleri geri alıp tekrar yapmak için ileri geri geçiş yapmanıza olanak tanıyan bir geçmiş aracı bulunur. Bu çok büyük bir zaman kazandırır ve değişiklikleri geri alabileceğinizi ve geri alabileceğinizi bilerek size huzur verir.
Fiyatlandırma: Ücretsiz
Derece: B
Gözden Geçirme: Site Origin Page Builder, düzenleri oluşturmak ve düzenlemek için sürükle ve bırak arayüzü olan iyi bir ücretsiz eklentidir.

04. Themify Builder

Themify tarafından bir WordPress teması kullanıyorsanız Themify Builder zaten temanızın bir parçasıdır. Diğer WordPress temaları için Themify Builder eklentisini edinebilirsiniz.
Bu basit ve son derece sezgisel sayfa oluşturucu, sayfalarınıza veya yayınlarınıza ekleyebileceğiniz, kullanıma hazır birkaç modül ile birlikte gelir. Bu modüllerin birçoğu genellikle ayrı WordPress eklentileri kurmanızı gerektirir.
Fiyatlandırma: 39 Dolar
Derece: C +
Gözden Geçirme: Oluşturucu umut verici özelliklere sahipken, bir kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratan bir öğrenme eğrisi vardır. Site Orign page builder’daki Themify oluşturucusundan hemen hemen her şeyi ücretsiz alabilirsiniz.

05. Divi

Divi, sürükle bırak teması ve WordPress sayfası oluşturucudur. Kullanımı son derece kolay ve hızlıdır.
Kendi Divi düzenlerini oluşturabilir ve kaydedebilirsiniz. Bir yerleşimi bir Divi kurulumdan diğerine de dışa aktarabilirsiniz. Divi, düzeninizdeki herhangi bir yere sürükleyip bırakabileceğiniz bir sürü öğe ile birlikte gelir.
Fiyatlandırma: Yılda 69 $ ‘dan başlayarak
Derece: C +
İnceleme: Divi iyi bir sayfa oluşturucudur. Sayfa oluşturucu işlevselliği, diğer WordPress temalarıyla da çalışmanıza izin veren üstün özelliktedir. Bununla birlikte, Divi çok sayıda kısa kod kullanıyor ve bu, temaları değiştirmenizi veya gelecekte farklı bir sayfa oluşturucu kullanmanızı zorlaştırıyor.

Bu makalede sürükle bırak sayfa tasarımı için işinizi kolaylaştıracak 5 eklentiyi sıraladık. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir