Office Outlook’a HTML İmza Eklemek

Öncelikle bir HTML editörü açıp istediğiniz imza tasarımını yapınız. Bunu yaparken bilmeniz gereken şeylerde var.

  1. External CSS kullanamazsınız
  2. Kompleks ve css 3 gibi yeni öznitelikleri kullanamazsınız
  3. İmza kullandığınız img dosyasını internet üzerinden almalısınız. Yani img’in src kısmına “http://www.domain.com/logo.png” şeklinde yazmalısınız.Çünkü bu düzeltmeyi yapmazsanız tüm mesajlarınızda bu dosya ekli (attach) olarak gitmeye başlayacaktır. Bu da karşı tarafı rahatsız edebilir
  4. Javascript, Flash gibi şeyler kullanamazsınız
  5. Artalan imajı kullanmamaya çalışın (bazı web client’lar desteklemiyor)
  6. İmajlarınız içinde bilgi olmamasına dikkat edin.
  7. Yerleşimi table ile yapın, Stilleri inline olarak yazın.

Bu hatırlatmalar dışında burada hazırlayacağınız html olabildiğince sade yapın. Yerleşimi table ile yapıp sadece text tipi stillemeyi inline kullanın.

Uyarılarımızı yaptıktan sonra hazır olan imzayı nasıl ekleyeceğiz onu görelim.

İlk önce gizli dosyaları görünür yapmamız gerekmektedir. Gizli dosyaları görünür yaptıktan sonra Aşağıdaki yolu takip edin.

C:Users > KullanıcıAdı > AppDataRoaming > Microsoft > Signatures

Gizli klasörleri açmazsanız AppData klasörünü göremezsiniz.

Bu klasörü açtığınızda karşınıza 4, 5 adet dosya ve klasör göreceksiniz. Klasörü ve htm uzantılı dosya haric diğerlerini silin. Birden fazla imzanız var ise aynı isimde olan dosyaları silin. (Aynı adla bir klasör ve html dosyası kalsın.)

Size ait olan imzanın htm dosyası üzerinde sağ tık/birlikte aç/ not defteri diyerek not defteri ile html dosyasını açın. Sonra da kendi tasarladığınız imza dosyasını açıp tasarımınızın kodlarını imza html dosyasına yapıştırın ve kaydedin.

Artık HTML imzanın  hazır.

Outlook programını açıp yeni posta diyerek imzanını görebilir imza htm dosyası üzerinden istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

Bu imzanın faydaları, bir firmayı daha kurumsal göstermektedir. Web sitesi ve telefon gibi bilgilerin seçimi açık olmaktadır. Yani mail attığınız kişi web adresinizi kopyalayabilir, telefon numaranızı seçip kopyalabilir. En güzel yanı da size özel bir tasarım yapabilmenizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir