BT 

GMT Monitoring Nedir?

GMT ile ağ cihazlarının (switch, router, firewall, hotspot, vb.), CPU-memory gibi donanımsal cihazların çalışması/çalışmaması durumu, bant genişliğinin dolması ve paket kayıplarının yaşanması gibi etkilere karşı detaylı trafik bilgileri çıkararak (ve daha birçok parametreyi) kişiye özel şablon ve değerler çerçevesinde;

– gelişmiş ve özelleştirilmiş arayüzünde görselleştirir,
– kapsamlı uyarı sistemleri (sms ve e-posta) yoluyla bildirime dönüştürür,
– kişiselleştirilebilir taslaklar ile düzenli raporlar haline getirir.

Uygulama İzleme

Uygulamalarınızdaki kayıp zamanı bulun ve önemli uygulamalarınızın sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayın. Kritik önem arz eden uygulamara ücretsiz özelleştirme ve geliştirme desteği alın. Java tabanlı çalışan uygulamarın çalışma sürelerini bellek ve heap havuzunu izleyin.

Veritabanı İzleme

Kurulumu yapıldıktan sonra bir kaç dakika içinde veritabanınızı izleyin. Özel SQL sorgulaması oluşturarak zamanlanmış e-posta raporları alın. Kullanıcıların veritabanına bağlı sorunlarla karşılaşmadan önce uyarı alarak ilk siz haberdar olun.

İşletim Sistemi ve Ağ izleme

Ağ performansını gerçek zamanlı izlemenin ötesinde, ağ akış trafiğini subnet bazlı detaylı analiz eder. Kullanıcıların ve cihazların, iç ve/veya dış ağa erişimlerini, çıkılan/ulaşılan ip adresleri, kullanılan cihaz, port, protokolü ve erişilen adresleri, ağ trafik akış (flow) protokolü üzerinden işler, analiz eder ve raporlar. Ayrıca bloklanmış ip adreslerine erişimi, DOS ataklarını ve zararlı trafiği tespit eder.

Server-Depolama İzleme

Sanal makinelerin çalışıp çalışmadığını keşfederek performans ve yapılandırma ayrıntılarını eş zamanlı olarak görün. Sürücüler, sanal diskler, kullanılabilir alan ve genel durumun yanında detaylı batarya özelliklerini ve kullanım ömrünü kontrol edin.

Yönetim Çözümleri

Kernel modüllerini güncelleme, yükleme, yönetme yapılandımasını yapın. NFS, CIFS, FTP üzerinden sunucular arasındaki dizileri paylaşın ve bağlantısını yapın. Kullanıcılar ve gruplar oluşturun, değiştirin, silin ve yetkinliklerini güvenlik politikaları ile yönetimini sağlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir