Gartner Magic Quadrant 2018 Raporunda Fortinet UTM ve Fortinet Firewall

Birleşik Tehdit Yönetimi (Unified Threat Modeling-UTM)

Siber saldırı yöntemlerinin ve araçlarının her geçen gün daha sofistike bir hal alması ve buna karşılık bir çok savunma sisteminin gerekliliği kurumların tek bir güvenlik uygulaması ile korunmasını zorlaştırmaktadır. Bunun için çok katmanlı bir güvenlik modeli ve daha kolay yönetilebilen bir ara yüz sunan Birleşik Tehdit Yönetimi araçları daha çok tercih edilmeye başlanmıştır.

UTM ürünleri; güvenlik duvarı, saldırı engelleme sistemleri(IPS), antivirüs, VPN, içerik filtreleme, mail güvenliği ve sandboxing gibi birçok güvenlik teknolojisinin özelliklerini kapsayacak şekilde tüm izleme ve yönetim panellerini üzerinde barındıran tek bir platform olarak çalışmaktadır.  Fortinet UTM teknolojilerinde başarılı çözümler sunan dünya çapında bir güvenlik firmasıdır.

Gartner Magic Quadrant UTM 2018 Raporunda Fortinet

Fortinet UTM ürünlerinde, sektörde lider güvenlik teknolojilerini uygulayarak küçük ve orta ölçekli firmaların iş süreçlerini ransomware, oltalama ve diğer siber saldırılara karşı korumalarına yardımcı olmaktadır. Ayrıca Fortinet UTM ürünleri; kablolu ve kablosuz altyapı arasında IT yönetimini basitleştirmek için bütünleşik ağ ve güvenlik hizmetlerini sağlayarak işinizin büyüme hızına ve saldırıların gelişme hızına ayak uydurabilen genişletilebilir çözümler sağlamaktadır.  Fortinet UTM ürünleri bulut tabanlı dağıtık yönetim sistemi özelliğine de sahiptir.

Tüm bu özellikleri ile Fortinet UTM ürünlerinin analiz edildiği Gartner 2018 Magic Quadrant raporunda Lider firma ilan edildi.

Gartner Magic Quadrant Enterprise Firewall 2018 Raporunda Fortinet

FortiGate Enterprise Firewall; kurumlara ait şubeler, yerleşkeler, veri merkezleri, iç ağ segmentleri ve bulut ortamlarının korunması için gereken ölçeklenebilirlik, otomasyon ve performans gibi yüksek teknolojileri en iyi şekilde sunması nedeniyle Gartner’ın 2018 Enterprise Network Firewall kategorisinde Lider güvenlik firması olarak seçildi.

Kaynaklar

[1] Gartner Magic Quadrant for Unified Threat Management Report 2018

[2] Fortinet named a Leader in the 2018 Gartner Enterprise Firewall Magic Quadrant

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir